DARMOWA DOSTAWA NA WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA!                   -10% RABATU JUŻ OD PIERWSZYCH ZAKUPÓW Z GOMEZ CLUB!

Kontakt
Bycie eko jest seksi!

Ekskluzywna torba na zakupy, t-shirt z organicznej bawełny certyfikowanej GOTS (Global Organic Textile Standard) oraz gadżet edukacyjny – te upominki dodajemy w naszych salonach stacjonarnych Gomez Fashion Store do każdego zakupionego modelu spodni z kolekcji #GuessEco. Oferta dostępna jest także online! 

O co chodzi?

Guess, najbardziej sensualna marka z naszego portfolio, wkracza w świat mody ekologicznej. Pierwsza kapsułowa kolekcja #GuessEco na sezon Wiosna/Lato 2016, została zaprojektowana z głową! Guess troszczy się o środowisko wykorzystując denim wyprodukowany przy znacznej oszczędności wody i energii. Ograniczono również emisję CO2 oraz zwrócono szczególną uwagę na substancje chemiczne używane choćby w procesie barwienia. 

Czym nowe jeansy Guess różnią się od innych spodni tego typu? Mają wyższą procentowo zawartość bawełny organicznej, materiał wykorzystany na wewnętrzną podszewkę pochodzi w 30% z recyklowanego poliestru, skórzana etykieta posiada certyfikację OekoTex (International Association for Research and Testing in the Field of Textile Ecology), a guziki i nity zostały poddane obróbce Low Impact Finish Ensemble (LIFE).

Zielona rewolucja Guess:

Czy wiecie, że do wyprodukowania 1 kg bawełny zużywa się nawet 20,030 litrów wody? GuessECO Azurite pozwala na zaoszczędzenie 33 litrów wody na każdym z produktów!

Rada od Guess dla Ciebie:
„Przeciętny prysznic trwa średnio 8 minut, a każda dodatkowa minuta to litry zmarnowanej wody. Niestety to nasza codzienność, nawet jeśli miliony ludności na całym świecie ciągle nie mają dostępu do czystej wody. Postaraj się ograniczyć prysznic do 5 minut: w ten sposób w ciągu roku zaoszczędzisz tysiące litrów wody!”

Rozwiązanie ECO Denim Responsibility pozwala na zaoszczędzenie 52% energii, w porównaniu do tradycyjnego procesu produkcji.

Rada od Guess dla Ciebie:
„Raz w tygodniu urządź dla Twojej drugiej połówki kolację przy blasku świec. Zgaś światło, rozpal żar namiętności i zamień tą romantyczną chwilę w codzienność. Nawet jeśli ponad miliard osób na świecie ciągle nie ma dostępu do elektryczności, odnotowuje się ciągły, szybki wzrost w jej produkcji z wykorzystaniem metod szkodzących środowisku – są one główną przyczyną globalnego ocieplenia.”

ECO Denim Recycling pozwala na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 54% na każdy produkt. 

Rada od Guess dla Ciebie:
„Zawsze noś przy sobie pendrive - pozwoli ci to zmniejszyć ilość drukowanych stron. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za drzewa ścięte w ciągu całego roku. Ponadto, każdy kolejny dzień wylesiania powoduje nagromadzenie w atmosferze dwutlenku węgla w ilości odpowiadającej zanieczyszczeniom wytwarzanym przez samoloty na trasie z Europy do Stanów Zjednoczonych, w okresie potrzebnym na przewiezienie milionów osób.”

Spodnie GuessECO Nova Tourmaline, tak jak wszystkie inne jeansy z kolekcji GuessEco, posiadają podszewki częściowo wykonanymi ze zrecyklingowanych plastikowych butelek.

Rada od Guess dla Ciebie:
„Nie kupuj kolejnych reklamówek robiąc zakupy: w ciągu roku ponad milion zwierząt dusi się plastikowymi odpadami!”

 

Jeansy GEMSTONE z kolekcji Guess Eco w trzech kolorach znajdziesz TUTAJ