• DO -40% EXTRA | KOD FASHION22

    Więcej
  •   -15% NA PIERWSZE ZAKUPY

  •   Darmowa dostawa

  •   DARMOWE ZWROTY

  • CHRISTMAS SALE DO -70% I WIĘCEJ!
     WOMEN | MEN | KIDS

Sentymentalna podróż w czasie z DOLCE & GABBANA

Wiosna/Lato 2023

 

Domenico Dolce i Stefano Gabbana zabrali nas w niezwykłą podróż w czasie, w której wzięła udział również Kim Kardashian. Wspólnie postanowili stworzyć niecodzienny pokaz i przeprowadzić miłośników mody przez historię, którą na przestrzeni lat napisało DOLCE & GABBANA – spotkanie zaowocowało powstaniem kolekcji #CiaoKim.

Zaprezentowana kolekcja składała się z archiwalnych kreacji stworzonych przez projektantów na przestrzeni ponad 30 lat. Stroje, wyselekcjonowane przez Kim Kardashian, są kwintesencją odwagi, oryginalności i przede wszystkim pochwały kobiecości – wartości, za którymi stoi amerykanka, jak
i włoscy projektanci.

Nasza podróż rozpoczyna się w roku 1987, kiedy to włoski dom mody stworzył kreację będącą jego kwintesencją: czarne, marszczone body, koronkową spódnicę, botki do połowy łydki i niewielką torebkę uzupełnił charakterystyczny naszyjnik z wysadzanym krzyżem i pasujące do niego kolczyki.

Wśród kreacji przeważała czerń prezentowana w misternych koronkach, tiulach i przezroczystościach, jak w przypadku sylwetki z 1989 roku. Gorsetowa, wysadzana kamieniami sukienka z pasem do pończoch stworzyła zmysłowy look wraz z satynowymi rękawiczkami oraz minimalistycznymi pończochami.

Sylwetki prezentowane podczas pokazu były szeroko promowane przez samą Kim Kardashian. Instagram amerykanki pełen jest archiwalnych stylizacji, czego przykładem jest czarny total look,
w którym prosty golf został ozdobiony efektownymi, dużymi kamieniami przywodzącymi na myśl bransolety. Projekty DOLCE & GABBANA, mimo upływu czasu, wpisują się w panujące trendy, czego dowodzi biała stylizacja składająca się z prostego topu oraz efektownych, mieniących się spodni. Look uzupełniła mini torebka oraz choker z wysadzanym krzyżem.

Trendem rządzącym na ulicach są gorsetowe topy, tych modnych elementów również nie zabrakło na pokazie KIM DOLCE & GABBANA. Widzieliśmy je w bieliźnianych, jak i codziennych wersjach. Jedną
z najoryginalniejszych stylizacji był półprzezroczysty gorset zestawiony z T-shirtem, satynowymi rękawiczkami i szerokimi, szarpanymi jeansami. Sylwetka połączyła dwa panujące trendy – 90. i Y2K.

Pokaz KIM DOLCE & GABBANA był sentymentalną podróżą do przeszłości, która pokazała, że projekty włoskiego domu mody przekroczyły próbę czasu.

Czarne kreacje, topy a także modne, pełne błysku elementy garderoby dostępne na Gomez.pl oraz w salonach stacjonarnych.