• FINAL SALE DO -70% I WIĘCEJ!
     WOMEN | MEN | KIDS

  •   -15% NA PIERWSZE ZAKUPY

  •   DARMOWE ZWROTY

  •   Darmowa dostawa

STELLA MCCARTNEY – NOWA MARKA W GOMEZ!

Stella McCartney urodziła się w Londynie w rodzinie twórców – jej ojcem był muzyk Paul McCartney, a matką fotografka i aktywistka Linda Eastman. Już w dzieciństwie interesowała się modą – w wieku 15 lat pracowała u projektanta Christiana Lacroix. W 1995 roku ukończyła Central St Martins College of Art & Design i niemal natychmiast stała się rozpoznawalna dzięki doskonałemu kunsztowi krawieckiemu i odważnej estetyce. W 1997 roku została dyrektorem kreatywnym francuskiego domu mody Chloé.

Stella McCartney w 2001 roku założyła własny dom mody i stworzyła swoją pierwszą kolekcję. Od początku modowej kariery stawiała na zrównoważony rozwój i ekologiczne podejście – w swoich projektach nigdy nie używała skóry, piór czy futer. Z każdym rokiem marka rozwijała się i wdrażała coraz ciekawsze projekty – w 2003 roku wprowadziła na rynek zapach STELLA, w 2004 nawiązała współpracę z marką Adidas, a w 2008 wypuściła pierwszą kolekcję bielizny i linię dla dzieci.

W 2012 i 2016 roku Stella McCartney zaprojektowała stroje dla reprezentacji Wielkiej Brytanii na wszystkie rozgrywki Letnich Igrzysk Olimpijskich. Projektantka wypuściła również kolekcję strojów kąpielowych, a następnie linię męskiej odzieży. W 2018 roku założyła Stella McCartney Cares Foundation – fundację wspierającą zrównoważony rozwój i świadomość raka piersi.

Obecnie Stella McCartney oferuje odzież damską, męską i dziecięcą, bieliznę, akcesoria oraz stroje kąpielowe. Swoje kolekcje sprzedaje w salonach stacjonarnych w największych miastach świata i prowadzi sprzedaż online w 100 krajach. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na Gomez.pl!