• FINAL SALE DO -70% I WIĘCEJ!
     WOMEN | MEN | KIDS

  •   -15% NA PIERWSZE ZAKUPY

  •   DARMOWE ZWROTY

  •   Darmowa dostawa

Buscemi – nowa marka w Gomez!

Buscemi to amerykańska marka założona w 2013 roku przez Jona Buscemi. Projektant swoje zamiłowanie do mody rozpoczął od kolekcjonowania ekskluzywnych i limitowanych sneakersów. W tym samym czasie wielu znajomych Jona Buscemi założyło własne marki w przestrzeni streetwearowej i dzięki tym powiązaniom projektant został zatrudniony przez markę obuwia deskorolkowego DC Shoes. Następnie został dyrektorem kreatywnym Lotto – włoskiej marki zajmującej się tenisem i piłką nożną. W kolejnych latach udało mu się pracować dla marki Oliver Peoples, która tworzy luksusowe okulary. Ostatnim projektem, w który zaangażował się przed stworzeniem marki Buscemi, było wprowadzenie na rynek marki obuwniczej Gourmet.

Priorytetowym zadaniem Buscemi jest tworzenie doskonałych butów, które nie będą miały konkurentów na rynku. Buscemi skutecznie realizuje to założenie – kultowe sneakersy marki wytwarzane są przez włoskich rzemieślników, którzy ręcznie wykonują wszystkie przeszycia, malują krawędzie buta i szyją sznurówki. Cały proces zakłada, że najważniejsza jest staranność o każdy szczegół, a przy tworzeniu idealnego produktu nie można się spieszyć, dlatego wykonanie jednej pary butów może zająć nawet 24 godziny. Dodatkowo obuwie tworzone jest z najlepszych skór i zdobione wysokiej jakości elementami – m.in. zamkami z 18-karatowego złota. Charakterystycznym dla Buscemi elementem jest również kłódka zdobiąca buty.

Projektant czerpie inspiracje z ulic Nowego Jorku i rozwija markę dzięki innowacjom, które dostarczają Klientom nowych doświadczeń i pomagają wyrazić siebie w oryginalny sposób. W ofercie Gomez znaleźć można obuwie męskie marki Buscemi. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem!